W tym roku ogólnoświatowa konferencja SOLIDWORKS odbyła się w słonecznym Los Angeles. Nasz zespół również tam był! Zapraszamy do relacji z tego wydarzenia.

 

Na pierwszej sesji ogólnej Gian Paolo Bassi, dyrektor generalny SOLIDWORKS, ogłosił, że SOLIDWORKS jest skupione i nadal będzie koncentrować się na komputerach osobistych i chmurze. W SOLIDWORKS będą dwie linie produktów – Desktop i Cloud, obie obsługiwane przez platformę 3DEXPERIENCE. To daje wybór naszym klientom, w jaki sposób chcą pracować w przyszłości.

Bassi ogłosił pięć głównych strategii produktowych SOLIDWORKS:
1. Nowy produkt 3DEXPERIENCE Social Collaboration Services – jest już dostępny dla wszystkich użytkowników.
2. Zapowiedź produktu 3DEXPERIENCE PLM Services – będzie obsługiwać wszystko, od zarządzania zmianami po planowanie projektu w kompletny i skalowalny sposób.
3. Zapowiedź produktu SOLIDWORKS Product Designer – opracowany na platformie 3DEXPERIENCE, będzie oferował pełny zestaw możliwości projektowych
4. Nowy produkt: SOLIDWORKS xDesign – doskonała aplikacja do modelowania, działająca w przeglądarce i na każdym innym urządzeniu, zalecająca najlepszą formę produktu za pośrednictwem Poradnika projektowania.
5. Nowy produkt: SOLIDWORKS 3DEXPERIENCE Marketplace – łączy się z setkami dostawców usług branżowych, gotowych pomóc zrealizować użytkownikowi jego koncepcję.

Ponadto tego dnia skupiono się na programie dla przedsiębiorców i na rynku doświadczeń 3D.
Florance Hu-Aubigny, wiceprezes ds. strategii i społeczności, poinformowała o rynku 3D Experience Marketplace. Pomysł został pomyślany jako swoista platforma dla branży: dzięki Marketplace firmy mogą sprawnie działać u siebie, na swoich komputerach, jednocześnie współpracując z wiodącymi światowymi producentami we wszystkich procesach produkcyjnych.

Przegląd nowości w SOLIDWORKS 2019 jest zawsze jednym z najważniejszych punktów SOLIDWORKS World. Użytkownicy i resellerzy z zainteresowaniem przeglądają nowe funkcje następnej wersji. Więcej o nowościach na naszym blogu (i tu link to artykułu Patryka)

Drugi dzień to prezentacje, które pokazywały wsparcie dla nauki i startupów.
Niezwykle ciekawie prezentowało się wystąpienie Mike’a Jagemanna, szefa produkcji XB-1, Boom Supersonic, firmy lotniczej, która pracuje nad naddźwiękowym samolotem, który miałby być ekonomicznie opłacalny. Cały samolot jest budowany z SOLIDWORKS, od części kadłuba po wykończenie wnętrza. Wykorzystywane są wszystkie narzędzia SOLIDWORKS, takiej jak CAD, PDM, Symulation i AR/VR.

Ostatnia część wystąpień tego dnia dotyczyła m.in. drukarek 3D. Jeszcze niedawno były to wzbudzające ogólne zainteresowanie nowości, dziś produkują niezawodne komponenty o wysokiej jakości.
Trzeciego dnia skupiono się w szczególności na użytkownikach. Mike Puckett podsumował solidworksowy program certyfikacyjny. Podkreślał znaczenie i wartość certyfikatów na rynku. Warto być ekspertem, by zdobyć przewagę konkurencyjną.

Następnie ciekawa prezentacja Ryana Krafta, inżyniera Arrivo, firmy, która postawiła sobie za cel zniesienie korków w miastach. Przedstawił ideę szybkiej sieci miejskiej. Sieć Arrivo
obejmuje namagnesowaną jezdnię, która miałaby przebiegać wzdłuż istniejących autostrad. Już w 2019 roku rozpoczną się prace nad torem testowym w Kolorado. Całość prac oparata na SOLIDWORKS.

Następnie Milos Zupański, dyrektor ds. zarządzania portfelem produktów, zaprezentował nowy produkt: SOLIDWORKS 3DEXPERINCE PLM Services. Coraz ważniejsza staje się ochrona własności intelektualnej i dokładne zarządzanie danymi korporacyjnymi. Usługi SOLIDWORKS 3DEXPERINCE PLM oferują potężny system do zarządzania danymi. Usługi PLM są hostowane bezpośrednio w chmurze, więc nie jest wymagana instalacja ani specjalny sprzęt. Główną korzyścią jest to, że współpraca jest znacznie uproszczona, ponieważ każdy użytkownik może uzyskać dostęp do danych od wszystkich członków zespołu, nawet jeśli nie ma pełnej licencji. Na koniec konferencji Gian Paolo Bassi zaapelował do wszystkich, aby w pełni wykorzystali wiedzę i możliwości oraz tworzyli lepszy świat dla nas wszystkich, a SOLIDWORKS będzie nadal dostarczać najlepsze rozwiązania, dzięki którym będzie można realizować innowacyjne pomysły.

Nie możemy nie wspomnieć o tym, że zostaliśmy wyróżnieni trzema nagrodami:

100% CLUB – nagroda za 100% realizacji celów w 2017 roku

3rd Overall Sales Representative Poland – nagroda za całościową sprzedaż w Polsce w 2017 dla najlepszego handlowca /Jacek Barszcz/

Indywidualne wyróżnienie ELITE APPLICATION ENGINEER – nagroda za osiągnięcie największego poziomu certyfikacji SOLIDWORKS /Patryk Hawro/

Z dumą gratulujemy Patrykowi Hawro oraz Jackowi Barszczowi!