Firma K-array używa rozwiązań SOLIDWORKS do projektowania, symulacji i komunikacji technicznej w celu poprawy współpracy, usprawnienia opracowywania oraz ułatwienia produkcji swoich nowatorskich głośników slim array.

 

 

Firma K-array używa rozwiązań SOLIDWORKS do projektowania, symulacji i komunikacji technicznej w celu poprawy współpracy, usprawnienia opracowywania oraz ułatwienia produkcji swoich nowatorskich głośników slim array, które zapewniają niespotykane efekty dźwiękowe na trasach koncertowych, imprezach na żywo, a także w instalacjach nagłośnieniowych i transmisyjnych.

 

Wyzwanie:

Przyspieszenie cyklu projektowania, skrócenie czasu wprowadzania produktów na rynek oraz poprawa współpracy z partnerami zajmującymi się obróbką i produkcją.

Rozwiązanie:

Wdrożenie rozwiązania do projektowania (SOLIDWORKS Standard), do analiz (SOLIDWORKS Simulation Premium) i do komunikacji technicznej (SOLIDWORKS Composer).

Korzyści:

Zredukowanie cyklów projektowych o 20 procent

Skrócenie o 20 procent czasu wprowadzania produktów na rynek

Obniżenie kosztów gospodarki odpadami o 20 procent

Zwiększenie ponownego wykorzystania projektów o 30 procent

 

Firma K-array to uznany włoski producent najnowocześniejszych profesjonalnych systemów nagłośnieniowych. Od 1990 roku firma stawia czoła światowym wyzwaniom związanym z nagłośnieniem, wykorzystując swoją wiedzę z zakresu akustyki i nowatorską estetykę projektów. Firma K-array zaczynała od projektowania studiów i instalacji dla radia i telewizji. Z czasem rozwinęła się i osiągnęła status wielokrotnie nagradzanego producenta głośników, którego serie produktowe są oparte na technologii slim array, zapewniającej niespotykane efekty dźwiękowe na trasach koncertowych, imprezach na żywo, a także w instalacjach nagłośnieniowych i transmisyjnych.

Firma wprowadza innowacje, które pozwalają stawić czoła wyzwaniom związanym z tradycyjnym podejściem do emisji dźwięku na żywo, a mianowicie kosztom mocowania i transportu systemów głośnikowych — wykonanych z drewna i zajmujących dużo miejsca. Sama wielkość i waga konwencjonalnych systemów przetwornikowych generuje koszty i wysoką nieefektywność. Wykorzystanie przez firmę K-array blaszanych komponentów oraz technologii line array zaowocowało powstaniem wysoce efektywnych systemów nagłośnieniowych, które oferują niezrównaną dokładność odwzorowania dźwięku. Firma ma w ofercie pełen asortyment produktów dopasowany do każdego zastosowania, od dużych estrad po niemal niewidoczne systemy dla teatrów, kościołów i przedsiębiorstw.

Do 2010 roku projektanci firmy K-array używali narzędzi projektowych AutoCAD® 2D i Rhino® 3D do opracowywania produktów nagłośnieniowych. Jednak problemy związane z interakcją z dostawcami i partnerami — w tym wytwórcami blach — skłoniły kierownictwo do podjęcia próby przestawienia się na jedną platformę projektowania w 3D w celu zaoszczędzenia czasu w poszczególnych cyklach i aby ułatwić wprowadzenie przyszłych innowacji, jak mówi dyrektor ds. inżynierii oraz badań i rozwoju Nicola Pieri.

Wszyscy nasi partnerzy i dostawcy używają oprogramowania SOLIDWORKS®, a bardziej efektywna komunikacja z nimi stała się z czasem koniecznością” — wspomina Pieri. „Zapadła decyzja o postawieniu w całości na platformę SOLIDWORKS przy wszystkich naszych pracach projektowych, nie tylko w celu umożliwienia lepszej współpracy z partnerami, ale także ze względu na to, że oprogramowanie to jest bardzo intuicyjne i stwarza możliwość nabycia dodatkowych zintegrowanych rozwiązań — takich jak oprogramowanie do symulacji czy tworzenia dokumentacji — kiedy tylko będziemy ich potrzebować”.

Firma K-array wdrożyła oprogramowanie projektowe SOLIDWORKS Standard 3D w 2010 r., a później dodała do niego oprogramowanie do analiz (SOLIDWORKS Simulation Premium) i do komunikacji technicznej (SOLIDWORKS Composer™), aby poprawić współpracę, usprawnić opracowywanie i ułatwić produkcję.

 

SZYBSZE PROJEKTOWANIE = KRÓTSZE TERMINY REALIZACJI

Dzięki przejściu na oprogramowanie SOLIDWORKS firma K-array skróciła zarówno czas cyklu projektowania, jak i wprowadzania produktów na rynek o 20 procent, przyspieszając równocześnie termin realizacji dostaw dla klientów. Ponadto, ponieważ firma i jej partnerzy używają teraz wspólnej platformy projektowej SOLIDWORKS, osiągnięto dodatkowy wzrost produktywności w związku ze zwiększeniem o 30 procent ponownego wykorzystania projektów.

Nasze projekty opracowywania produktów zaczynają się w dziale badań i rozwoju, który projektuje poszczególne komponenty mechaniczne w SOLIDWORKS i wysyła rysunki do wytwórców i producentów zewnętrznych” — wyjaśnia Pieri. „Następnie zespół produkcyjny montuje głośniki i sprawdza je przed wysyłką do klienta. Oprogramowanie SOLIDWORKS bardzo pomaga nam w fazie projektowania, ponieważ jest ono wyjątkowo wszechstronne i intuicyjne, a przy tym pozwala skrócić o połowę czas potrzebny na zaprojektowanie i wprowadzenie rysunków”.

 

 

ELIMINOWANIE BŁĘDÓW, OBNIŻANIE KOSZTÓW

Firma K-array dokupiła oprogramowanie SOLIDWORKS Simulation Premium do przeprowadzania analiz naprężeń i ugięć podczas projektowania, co pozwala jej inżynierom rozwiązywać potencjalne problemy jeszcze przed rozpoczęciem produkcji. Uzupełnienie w postaci funkcji do analizy strukturalnej pozwala firmie K-array obliczać odpowiednią grubość i prawidłowy kształt materiału w celu ustalenia współczynnika bezpieczeństwa strukturalnego, potrzebnego do spełnienia wymaganych norm i przepisów dotyczących urządzeń do podnoszenia.

Korzyści uzyskane dzięki przestawieniu się na platformę projektową 3D SOLIDWORKS to nie tylko krótsze cykle projektowania, ale także wyższa jakość i krótszy czas budowania prototypów. Firma K-array wykorzystuje również zaawansowane narzędzia SOLIDWORKS do projektowania arkuszy blachy, które pozwalają obniżyć koszty gospodarki odpadami o 20 procent. „Oprogramowanie SOLIDWORKS jest dla nas kluczowe podczas procesu uruchamiania produkcji, ponieważ ogranicza do minimum odpady powstające w procesie obróbki, ułatwia planowanie potrzebnych materiałów oraz optymalizowanie wykorzystania materiałów, począwszy od pojedynczych cięć” — podkreśla Pieri „Produkty K-array są wytwarzane przede wszystkim z arkuszy blachy, a nasi projektanci wykorzystują oprogramowanie SOLIDWORKS do ciągłej interakcji z dostawcami, aby jak najlepiej ocenić wykonalność w kontekście produkcji”.

 

 

AUTOMATYZACJA OPRACOWYWANIA DOKUMENTACJI PRODUKTOWEJ

Firma K-array odkryła też zintegrowane rozwiązanie SOLIDWORKS, które pomaga im w usprawnieniu procesów opracowywania, a mowa tu o oprogramowaniu do komunikacji technicznej SOLIDWORKS Composer. Firma zastąpiła produkty Adobe® (których dawniej używała do tworzenia instrukcji obsługi i dokumentacji produktów) oprogramowaniem SOLIDWORKS Composer, ponieważ stanowi ono pojedyncze, zintegrowane rozwiązanie do generowania potrzebnych grafik, widoków rozstrzelonych i treści projektów bezpośrednio z danych projektowych SOLIDWORKS.

Oprogramowanie SOLIDWORKS Composer pomaga nam przyspieszać przygotowywanie instrukcji obsługi i dokumentacji produktów, ponieważ jest w pełni zintegrowane z oprogramowaniem projektowym SOLIDWORKS” — zauważa Pieri. „Pozwala nam to tworzyć ilustracje dokumentacji bezpośrednio na podstawie modeli SOLIDWORKS, bez potrzeby dodatkowych etapów”.

 

Źródło: SOLIDWORKS CASE STUDY

Zobacz również: