CADfeature to wysokiej jakości system translacji plików, który oferuje konwersję kompletnego projektu z Autodesk Inventor do rodzimego środowiska SOLIDWORKS.

CADfeature pozwala na przenoszenie plików części z pełną historią operacji, złożeń z wiązaniami oraz asocjatywnych rysunków 2D, pomiędzy środowiskami Inventor -> SolidWorks. Pomaga nawet zaoszczędzić czas identyfikując problemy z importem już w początkowych etapach procesu, dzięki czemu jesteśmy w stanie podejmować kroki zapobiegawcze w macierzystym systemie CAD. Oprogramowanie umożliwia najwyższą jakość translacji plików Inventora, co znacznie redukuje koszty w przypadku migracji danych do środowiska SOLIDWORKS. CADfeature dostarcza kompleksowe rozwiązania kontroli procesu translacji. Zaawansowane opcje translacji, kontroli jakości konwertowanych plików, automatyczne przetwarzanie pojedynczej części lub całego katalogu złożeń, w sposób znaczący redukuje czas konwertowania plików w momencie przechodzenia z środowiska Autodesk INVENTOR na SOLIDWORKS.


EKSPORT DANYCH ZA POMOCĄ CADfeature

CADfeature eksportuje dane 2D/3D przez plug-in, który łączy się z Autodesk Inventor. CADfeature rejestruje poszczególne etapy budowy modelu w procesie odtwarzania, a następnie otwiera rysunki 2D, z których sczytywane są informację o widokach przekroju, szczegółów, współczynniku skali itp. Eksportowane rysunki 2D są w pełni asocjacyjne z częściami i złożeniami 3D. CADfeature wyodrębnia również właściwości masy z Inventora i używa jej później do analizy jakości przekonwertowanego modelu.


OPCJE TRANSLACJI

Użytkownicy mogą wybrać różne parametry translacji:
zaawansowane opcje translacji: połączenia operacji i mapowania, B-rep, rysunki 2D, wydobywania danych
– konfigurowalne opcje kontroli jakości
łatwe mapowanie metadanych i pozostałych atrybutów
automatyczne przetwarzanie jednej części lub całego katalogu złożeń, części i rysunków.

Przyrostowa kontrola translacji rejestruje każdą wersję konwertowanej części i zapobiega ponownemu konwertowaniu części wielokrotnych lub wspólnych. Ta zaleta CADfeature znacząco redukuje czas konwertowania w przypadku produktów ze wspólnymi częściami czy złożeniami.

 

OBSŁUGIWANE FUNKCJE KONWERSJI INVENTOR DO SOLIDWORKS:

Rysunki 2D: arkusze, widoki, układ widoków
i współczynnik skali

Parametryczny model 3D: złożenia z wiązaniami, szkice 2D operacji z wymiarami i wiązaniami, geometria odniesienia, operacje boolowskie, operacje wyciągnięcia/wycięcia, pochylania, wyciągnięcia po profilach, wyciągnięcia po ścieżce, wyciągnięcia przez obrót, sfazowania, zaokrąglenia, otwory z oznaczeniem gwintu, szyki, operacje powierzchniowe i dużo więcej


ZARZĄDZANIE PROCESEM

Przetwarzanie danych CAD pochodzących z Inventora może stanowić trudne i kosztowne zadanie. Menadżer procesów CADfeature organizuje i upraszcza proces zadządzanie przebiegiem konwersji. System automatycznie publikuje wyniki konwersji i określa miejsca, w których nastąpiło niepowodzenie procesu.

Wyniki translacji prezentowane są w dwóch formatach: xml i html. Przeglądanie wyników jest wygodne dzięki zaawansowanym kontrolom jakości oraz wizualizacjom 3D.

Aby zapewnić najwyższy poziom jakości konwertowanych plików CADfeature śledzi: obszary powierzchni, objętości, środki ciężkości, chmury punktów i maksymalne odchylenia od obiektów I geometrii.

Przeglądarka CADfeature umożliwia wyświetlanie złożeń, części podzespołów, operacji i ich właściwości oraz szkiców 2D.

Struktura konwersji CADfeature’s zapewnia szybkie i skuteczne tłumaczenia danych CAD w czasie rzeczywistym, a jednoczenie pozwala na przechwytywanie oryginalnej struktury projektu z parametrycznymi operacjami I historią ich tworzenia.


KLUCZOWE CECHY CADfeature

Funkcje mapowania pomiędzy głównymi systemami CAD:
– opcja wyszukiwania danych translacyjnych w celu określenia skuteczności importowania danych przed rozpoczęciem rzeczywistej translacji
– mapowanie standardowych części pomiędzy systemami o odpowiedniej orientacji części/złożenia
– śledzenie „na żywo” przebiegu translacji w celu uniknięcia duplikacji przetwarzanych części
– zaawansowane procedury sprawdzania jakości danych tekstowych, podobnie jak podgląd modelu w widoku 3D
– zestawienie rysunków i układów 2D z raportami jakościowymi
– narzędzie do weryfikacji geometrii w celu porównania źródła z wynikami z przetłumaczonego pliku, a także z przebudowanego pliku
– solidny procesor B-rep pełniący funkcję mechanizmu cofającego translację

Elysium rozwija i wprowadza na rynek rozwiązania dotyczące zarządzania cyklem życia produktu (PLM-Product Lifecycle Management) współpracując z tysiącami klientów na całym świecie i milionami przetłumaczonych plików. Elysium obsługuje obecnie wymianę danych między:

  • CATIA V4/V5,
  • I-DEAS-NX,
  • NX,
  • Inventor,
  • One Space Modeler,
  • Pro/ENGINEER
  • i SolidWorks.

Firma Elysium została założona w 1984 roku w Hamamatsu, w Japonii, miejscu siedziby głównej. Jej siedziba w Ameryce Północnej znajduje się w Detroit w stanie Michigan. Dzięki ponad 95 pracownikom na całym świecie oraz sieci partnerów i dystrybutorów firma Elysium stała się ulubionym rozwiązaniem wielu światowych firm zajmujących się tłumaczeniem i testowaniem modeli CAD/CAM/CAE.

 

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak oprogramowanie Elysium CADfeature może przenieść korzyści dotyczące redukcji kosztów związanych z migracją danych do środowiska SOLIDWOKRS, skontaktuj się z nami.

 

Zobacz również: