Oto przegląd naszego obecnego zalecanego  sprzętu SOLIDWORKS 2018. Przejrzyj ten FAQ, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji.

 • Procesor: Intel Core i7 lub Xeon z wysokim taktowaniem
 • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy
 • Pamięć: 24 GB lub więcej
 • Dysk twardy: dysk SSD (Solid State Drive) z zachowaniem co najmniej 20 GB wolnego miejsca
 • Karta graficzna:
  NVIDIA Quadro P600 (poziom podstawowy), P1000 / 2000 (średni zakres) lub P4000 (high-end)
  AMD Radeon Pro WX 3100 (poziom podstawowy), WX 4100 (średni zasięg) lub WX 5100 (high-end)
  UWAGA: Aby uzyskać więcej informacji, zobacz sekcję karty graficznej poniżej
 • Połączenie internetowe: szybkie łącze szerokopasmowe do pobierania dodatków Service Pack
 • Przechowywanie plików:  SOLIDWORKS PDM Standard lub SOLIDWORKS PDM Professional

Jakie są minimalne wymagania sprzętowe dla SOLIDWORKS 2018?
Minimalne wymagania można znaleźć na stronie internetowej SOLIDWORKS System Requirements.

Który procesor (CPU) jest zalecany dla SOLIDWORKS 2018?
SOLIDWORKS 2018 działa na systemach Intel lub AMD. CPU musi obsługiwać SSE2 (Streaming SIMD Extensions 2). Obsługiwane są tylko 64-bitowe systemy operacyjne i procesory.

Proces przebudowy w SOLIDWORKS jest z natury liniowy (relacja macierzysta / podrzędna funkcji) i dlatego może wykorzystywać tylko jeden rdzeń. Dlatego wydajność przebudowy można zwiększyć dzięki szybszemu zegarowi procesora.
Niektóre funkcje mogą wykorzystywać technologię wielowątkową i dzielić obciążenie na wiele rdzeni procesorów . Produkty takie jak Simulation i PhotoView 360 mogą korzystać z wielowątkowości, podobnie jak inne obszary, takie jak działania interfejsu użytkownika. Dlatego posiadanie większej liczby rdzeni procesorów może poprawić wydajność w tych scenariuszach.

Należy pamiętać, że najszybsza maszyna nie zastępuje dobrych praktyk projektowych. Zminimalizowanie odniesień kontekstowych, wykorzystanie dużych trybów złożenia i innych narzędzi wydajnościowych zmniejszy obciążenie procesora.

Jaki system operacyjny jest zalecany dla SOLIDWORKS 2018?
SOLIDWORKS 2018 jest oficjalnie obsługiwany w następujących systemach operacyjnych:

 • Windows 7 SP1, 64-bitowy
 • Windows 8.1, 64-bitowy
 • Windows 10, 64-bitowy

Uwaga – wersje Home nie są obsługiwane
Uwaga – wsparcie dla Windows 8.1 kończy się na SOLIDWORKS 2018 SP5
** WAŻNE: SOLIDWORKS 2018 nie jest obsługiwany w 32-bitowych systemach operacyjnych

eDrawings i eDrawings Professional 2018 są obsługiwane we wszystkich wymienionych powyżej systemach operacyjnych, a także w systemie Mac OS X 10.10 lub nowszym.

Czy SOLIDWORKS 2018 działa w środowisku wirtualnym?
Obsługiwane są tylko określone środowiska wirtualne. Zobacz stronę wsparcia dla wirtualnego środowiska SOLIDWORKS.
SOLIDWORKS, eDrawings i Draftight wymagają certyfikowanego procesora graficznego dla dobrej wydajności w zwirtualizowanym środowisku. Pełną listę certyfikowanych kart graficznych można znaleźć na stronie sterowników kart graficznych SOLIDWORKS. Wybierz „Virtual Desktop” jako dostawcę komputera.

Czy SOLIDWORKS obsługuje edycje Windows Home?
Nie, SOLIDWORKS nie obsługuje edycji Windows Home. Można nie napotkać problemów z wersją Windows Home Edition, jednak SOLIDWORKS nie gwarantuje odpowiedniej funkcjonalności przy użyciu tego nieobsługiwanego systemu operacyjnego.

Ile pamięci (RAM) jest zalecane dla SOLIDWORKS 2018?
Minimalne wymagania pamięci RAM wskazane na stronie Wymagania systemowe SOLIDWORKS to co najmniej 8 GB. Jednak pamięć RAM nie jest bardzo drogim elementem, tak więc zalecamy posiadanie 24 GB na przyszłe potrzeby.

Jaki typ dysku twardego jest zalecany dla SOLIDWORKS 2018?
Aby uzyskać najlepszą wydajność, dysk SSD (Solid State Drive) może zapewnić do 10 razy szybszą wydajność dla zadań otwierania / zamykania / zapisywania w porównaniu ze standardowym dyskiem twardym (HDD). Dyski SSD potaniały na przestrzeni lat i są warte inwestycji.

Należy również pamiętać, że otwieranie plików z lokalnego dysku SSD w porównaniu do otwierania ze standardowego dysku twardego na serwerze sieciowym może być do 100 razy szybsze.

Należy zachować wystarczającą ilość miejsca na dysku twardym po zainstalowaniu, aby system Windows działał efektywnie. Zachowaj co najmniej 20 GB lub 10% pojemności dysku twardego jako wolnego miejsca.
Aby uzyskać jeszcze wyższą wydajność, można rozważyć użycie dysku twardego podłączonego do PCIe zamiast SATA.

Jaki typ karty graficznej jest zalecany dla SOLIDWORKS 2018?
Seria NVIDIA Quadro, AMD FirePro lub AMD Radeon Pro WX to certyfikowane karty graficzne dla SOLIDWORKS. Karta graficzna ze sprzętową akceleracją OpenGL zapewni lepszą wydajność i stabilność, zwłaszcza podczas oglądania modeli 3D (odświeżanie, obracanie, powiększanie, przesuwanie).

Chociaż karta graficzna wysokiej klasy brzmi tak, jakby zapewniała znacznie lepszą wydajność, kwota zaangażowanych pieniędzy nie będzie dramatycznie wzrastać. Byłoby lepiej przystosowane do korzystania z karty graficznej niskiego i średniego zasięgu i wydawać więcej na napędy CPU i SSD. Niskoprofilowe karty graficzne z serii Quadro P i Radeon Pro WX mogą zapewnić wystarczającą wydajność dla większości modeli, chociaż zwiększenie złożoności modelu i większych zespołów może wymagać większej mocy obliczeniowej.

Listę certyfikowanych kart graficznych wraz z odpowiednim certyfikowanym sterownikiem można znaleźć na stronie Sterowniki kart graficznych SOLIDWORKS.

Karty graficzne zaprojektowane dla gier lub aplikacji multimedialnych, takich jak karty NVIDIA GeForce lub AMD Radeon, NIE oferują maksymalnej wydajności ani stabilności dla SOLIDWORKS. Karty gier / multimediów są zoptymalizowane pod kątem małej liczby wielokątów wyświetlanych na ekranie, ale przy wysokiej liczbie klatek na sekundę. Aplikacje CAD mają odwrotny wymóg, gdy liczba wielokątów jest wysoka (szczegóły w modelu projektowym), ale obraz nie zmienia się gwałtownie, więc wysoka liczba klatek na sekundę nie jest tak istotna. Korzystanie z certyfikowanej karty graficznej i zestawu sterowników zapewni najbardziej stabilną platformę do uruchamiania SOLIDWORKS.
Należy zwrócić uwagę na produkt o nazwie SOLIDWORKS Visualize, który został wprowadzony w SOLIDWORKS 2016. Wcześniej był to produkt o nazwie Bunkspeed i został opracowany w ciągu ostatnich kilku lat, aby używać wyłącznie technologii NVIDIA. W związku z tym Visualize nie użyje żadnych innych procesorów graficznych niż NVIDIA i powróci do używania tylko CPU, jeśli nie jest zainstalowana karta graficzna NVIDIA. Należy wziąć to pod uwagę przed zakupem karty graficznej. Więcej informacji na stronie Bunkspeed.

Ponadto nowe produkty na platformie 3DExperience mogą mieć różne obsługiwane urządzenia. Produkty takie jak Mechanical Conceptual i Industrial Designer mają określony certyfikowany sprzęt, a sprzęt NVIDIA przeważa sprzęt AMD mniej więcej 4:1. Należy wziąć to pod uwagę, jeśli rozważasz te produkty.

Korzystanie z dwóch fizycznych kart graficznych nie jest zalecane. SOLIDWORKS nie korzysta z drugiej karty, a problemy graficzne mogą wynikać z konfliktów podczas przetwarzania.

Jakie wersje pakietu Microsoft Office są kompatybilne z SOLIDWORKS 2018?
SOLIDWORKS ma możliwość korzystania z programu Microsoft Excel do tworzenia BOMów, tabel projektowania i innych. Ponieważ daty wydania pakietu Office i SOLIDWORKS nie są wyrównane, nowa wersja pakietu Microsoft Office zazwyczaj nie jest obsługiwana przed następną ważną wersją SOLIDWORKS. Zgodność zależy od wersji pakietu Office, wersji SOLIDWORKS i systemu operacyjnego.

SOLIDWORKS 2018 jest zgodny z Microsoft Office 2010, 2013 i 2016. Sprawdź wymagania systemowe na stronie SOLIDWORKS.

Czy mogę przechowywać moje pliki lokalnie na moim komputerze lub na dysku sieciowym?
Aby uzyskać maksymalną wydajność i stabilność, pliki powinny być przetwarzane lokalnie. Pliki otwierane i pobierane przez sieć zawsze będą wolniejsze niż dostęp z dysku lokalnego i zwiększą ryzyko uszkodzenia plików. Produkty do zarządzania danymi, takie jak SOLIDWORKS PDM Standard lub Professional, automatycznie zarządzają ruchem plików z serwerów sieciowych na lokalne dyski twarde, aby zapewnić maksymalną wydajność i bezpieczeństwo. Jest to jedna z kluczowych zalet systemów zarządzania danymi. Dowiedz się więcej o SOLIDWORKS PDM.

Jaka jest różnica pomiędzy SOLIDWORKS PDM Standard i Professional?
PDM Professional był wcześniej znany jako Enterprise PDM. Standard PDM został wprowadzony w wersji 2016, aby zapewnić użytkownikom dostęp do wydajnej funkcjonalności PDM, z pewnymi ograniczeniami. Porównaj funkcjonalność PDM Standard i Professional.

Jakie są zalecenia sprzętowe SOLIDWORKS 2018 dla Vault SOLIDWORKS PDM?
Premiumsolutions zaleca używanie dedykowanego serwera do uruchamiania przechowalni SOLIDWORKS PDM. Oprócz umożliwienia maksymalnej wydajności użytkownikom CAD, korzystanie z dedykowanego serwera zapewnia kontrolę wersji / rewizji, zarządzanie procesem przepływu pracy i zarządzanie niestandardowymi właściwościami. Wyświetl wymagania sprzętowe dla systemu SOLIDWORKS PDM.

Premium Solutions zapewnia wdrożenie SOLIDWORKS PDM oraz szkolenie z administrowania systemem, aby szybko i skutecznie skonfigurować PDM.

Zobacz również: