Microsoft ogłosił, że z dniem 14 stycznia 2020 r. przestaje obsługiwać system Windows 7. Aktualizacja do najnowszej wersji SolidCAM zagwarantuje, że Twoje oprogramowanie będzie działać płynnie po zmianie systemu operacyjnego.

Co oznacza zakończenie wsparcia?

Od 14 stycznia Microsoft przestanie publikować aktualizacje zabezpieczeń dla systemu Windows 7. W ten sposób komputery korzystające z systemu Windows 7 będą bardziej narażone na złośliwe ataki i wirusy. Dlatego zalecane jest natychmiastowe uaktualnienie do systemu Windows 10.
Gdy wsparcie dla systemu Windows 7 dobiegnie końca, Twój komputer i oprogramowanie SolidCAM wciąż będzie działało, lecz firma Microsoft przestanie zapewniać:
• pomoc techniczną dotyczącą jakichkolwiek problemów,
• aktualizacje oprogramowania,
• aktualizacje zabezpieczeń i poprawki.

Aktualizacja oprogramowania SolidCAM do najnowszej wersji zagwarantuje, że będzie ono działać płynnie po zmianie systemu operacyjnego (SolidCAM 2020 nie jest wspierany przez system operacyjny Windows 7).

Jakie działania należy podjąć, aby nie narazić swojej firmy na straty?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja firma będzie działać płynnie powinieneś:
• uaktualnić wszystkie komputery do systemu Windows 10,
• odnowić subskrypcję SolidCAM, która umożliwi korzystanie z najnowszej wersji z najlepszą obsługą systemu Windows 10.

Czy komputery z systemem Windows 7 przestają działać 14 stycznia 2020 r.?

Nie. Microsoft rezygnuje ze wsparcia technicznego dla systemu Windows 7, ale oprogramowanie będzie nadal działać. Ważne jest, aby zaktualizować system operacyjny do Windows 10, który zapewni większe bezpieczeństwo Twoim danym. Po prostu, dział obsługi klienta firmy Microsoft nie będzie już zapewniał pomocy technicznej dotyczącej systemu Windows 7.

Jak uzyskać system Windows 10?

Możesz kupić pełną wersję systemu Windows 10 Home lub Windows 10 Pro i zainstalować ją na używanym komputerze z Windows 7. Jednak Windows 10 najlepiej sprawdzi się na nowym urządzeniu. Nowoczesne komputery są szybsze i wydajniejsze, a do tego mają już zainstalowany system Windows 10 na dyskach.

Czy można uaktualnić system Windows 7 do Windows 10 bezpłatnie?

Gdy system Windows 10 miał swoją premierę, użytkownicy mogli skorzystać z oferty bezpłatnej aktualizacji, jednak ta promocja zakończyła się 29 lipca 2016 r.
Możesz kupić i pobrać system Windows 10 na swoje urządzenie już dzisiaj. Jeśli jednak Twój sprzęt ma więcej niż trzy lata, może to być dobry moment na jego wymianę. Z przyjemnością pomożemy Ci znaleźć szybszy i bezpieczniejszy komputer, który zagwarantuje możliwość korzystania z nowych funkcji oferowanych przez system Windows 10, zanim sprzęt, którego używasz zacznie spowalniać Twoją pracę.
 
W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z naszym Zespołem Wsparcia Technicznego ds. SolidCAM.