Użytkownicy cenią oprogramowanie DraftSight CAD 2D za przyjazny oraz intuicyjny interfejs. Jednak każdy z nas potrzebuje dostosować narzędzia pracy do własnych potrzeb. W poniższym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

 
Pasek szybkiego dostępu w DraftSight jest pomocnym rozwiązaniem, umożliwiającym dodanie często używanych narzędzi, które chcielibyśmy mieć zawsze pod ręką. Pozwala to przyśpieszyć pracę, zmniejszając liczbę kliknięć oraz czas potrzebny na odnalezienie danej funkcji. Oczywiście możemy zdecydować, które narzędzia włączamy, rozwijając pasek i zaznaczając te najbardziej przydatne.
 

Pasek szybkiego dostępu

 

Dostosowanie interfejsu

W pasku szybkiego dostępu włączamy i wyłączamy narzędzia, które nam są potrzebne. Jeżeli istnieje narzędzie, którego nie ma na liście dostępnych, wówczas musimy je tam dodać.

Aby dodać narzędzia do paska powinniśmy najpierw dostosować interfejs.
 

Dostosowanie interfejsu

 
Przechodzimy do pola Interfejs > Paski narzędzi szybkiego dostępu i rozwijamy boczny panel klikając na przycisk Pokaż eksploratora poleceń.
 

Eksplorator poleceń

 
W polu Znajdź wpisujemy interesujące nas polecenie, np. Zaawansowane polecenie. Następnie za pomocą Drag and drop dodajemy narzędzie do paska szybkiego dostępu. Operację powtarzamy dla kolejnych funkcji, których będziemy potrzebowali, np. Malarz właściwości. Po dodaniu wszystkich niezbędnych narzędzi zatwierdzamy wybór.
 

Dodawanie narzędzi do paska szybkiego dostępu

 

Dostosowanie paska szybkiego dostępu

Teraz rozwijając pasek szybkiego dostępu możemy zaznaczyć nowo dodane narzędzia, które mają znaleźć się w pasku szybkiego dostępu.
 

Narzędzia paska szybkiego dostępu

 
Jak można zauważyć, dodanie narzędzia do paska szybkiego dostępu jest banalnie proste.
Usunięcie polecenia jest również łatwą czynnością. W tym celu wystarczy przejść do dostosowania interfejsu i w pasku narzędzi szybkiego dostępu odnaleźć funkcję do usunięcia. Następnie funkcję należy zaznaczyć, usunąć i proces zawierdzić.
 

Usuwanie narzędzi z paska szybkiego dostępu

 
Pasek narzędzi szybkiego dostępu pozwala na zwiększenie nie tylko produktywności, ale również na poprawę komfortu pracy. Zachęcam do korzystania z tych i innych możliwości jakie oferuje DraftSight.

W przypadku pytań prosimy o kontakt – chętnie pomożemy.
 
 
___

O AUTORZE:

 

Wojciech Fura
Specjalista Techniczny ds. CAD
Premium Solutions Polska

+48 696 437 535

 

Zobacz również: